CFD TİCARET STRATEJİLERİ

CFD TİCARET STRATEJİLERİ

Bu bölümde, CFD varlık işlemlerini daha da açarak, kullanılan ticaret stratejilerini ele alacağız. Daha önce de belirtildiği gibi, çeşitli CFD varlıkları vardır : yani; Kripto para birimleri, emtialar, hisse senetleri, endeksler ve para birimleri. Varlık sınıflarını birbirinden ayıran şey işlem saatleridir. Hisse senetleri ve endeksler genellikle gün boyunca sınırlı saatlerde işlem görür. Bu varlıkları bir işlem gününden diğerine grafiklerindeki kırılmalar aracılığı ile farkedeceksiniz. Bu sebeple bunları bu bölümde anlatacağımız CFD ticaret stratejisinden kaldırdık.

Bu CFD ticaret stratejisi CFD traderlarının iş yükünü kendi üzerine alarak düzeltme çizgileri de dahil olmak üzere Fibonacci grafik tekniklerini mekanik tarzda uygulayan iFibonacci.ex4 göstergesini kullanır. Bu yeni başlayan bir trader için mükemmel bir sistemdir. Daha önce söylenenler arasında bu gösterge aynı zamanda CFD ticaret giriş-çıkışlarında yatırımcıya yardımcı olmak için Fibonacci yayları, tek pivot hatları ve diğer destek/direnç hatlarını da çizer.

GRAFİK AYARI

Gösterge : iFibonacci.ex5 (varsayılan ayar),
Zaman çerçevesi grafiği : 30 dakika, 1 saat, 4 saat,
CFDler ; emtia CFD’leri, Kripto para birimi CFD’leri ve Forex CFD’leri.

KURULUM

Göstergenin grafikteki düzeltme çizgilerini ve grafik tekniklerini otomatik olarak haritalamasına izin verin. Gösterge birçok CFD girafiğinde uygulanabilir, bu şekilde yatırımcı bir sinyal alırsa, herhangi biri üzerine işlem yapma yeteneğine sahip olur.

GİRDİLER

Uzun bir girdide ticaret yapmak için farklı kurulumlar kullanılabilir, aynı kurallar kısa girişler için de geçerlidir. Girdiler, geri çekilme hatlarından veya Fibo Bölgesi (FZ) hatlarından (grafik teknikleri ile temsil edilen) bir geri dönüş olarak düzenlenebilir. Aşağıdaki örnek, bu işlemlerin nasıl yapıldığını göstermektedir.

Örnek, Bitcoin/USD için 15 dakikalık bir grafiktir. Ifibonacci.ex5 göstergesi bu grafikte aşağıdaki gibi haritalanmıştır:
a. Fibonacci sayıları %38.2 , %50, %61.8 ile çakışan bir kaç Fibo Bölgesi hattı. Ayrıca %0 kahverengi bir çizgi var.
b. Fibonacci düzeltme çizgileri, Fibonacci sayılarına paralel olarak %38.2, %50, %61.8 ve %100. Ayrıca %0 kahverengi bir çizgi var.
c. Fiyat hareketinin nereden geldiğine bağlı olarak bir destek veya direnç olarak kullanılabilen kahverengi bir pivot hattı. Bu örnekte, fiyat yukarıdan ilerliyor, bu yüzden bir destek olarak kullanılıyor.

Ticaret girdisinin doğası, pivot çizgisinin Fibo geri çekilme çizgilerinin veya FZ çizgilerinin fiyat sıçraması üzerinden uzun süre ticaret yapmaktır. Gösterilen ticaret modellerinin hepsi uzun işlemlerdir, bu da ticaret için geçerli destek alanları aramamız gerektiği anlamına gelir.

TİCARET 1

Pivot desteği, bir fiyat, pivot çizgisinin altına düşmediğinde, kırmızı bir doji mumu ve bir çekiç oluşturarak yaratılır. Bu nedenle Ticaret 1, %38.2 Fibo bölge çizgisinin pivot çizgisini geçtiği X noktasında uzun sürecektir. FZ %38.2’yi erişim noktası olarak kullandıktan sonra, akıllı çıkış seviyesi bunun üzerindeki FZ çizgisi olacaktır, bu da %0 FZ çizgisidir (grafikte gösterilmiştir).

TİCARET 2

Bu ticaretin ardından, bir sonraki desktek %61.8 geri çekilme çizgisinde (A ve B noktaları) fark edilir. Bu nedenle, bir sonraki uzun giriş bu seviyede veya ona yakın olmalıdır. Bu, C noktasında (pivot çizgi desteği) desenlenmiştir. Burada açılan bir ticaret, yukarıdaki FZ hatlarından herhangi birinde sonra ermelidir : bu sırayla %61.8, %50 ve %%38.2 . Burada %50 FZ hattında sonuçlandı.

Aşağıdaki EUR/USD grafiğinde olası giriş ve çıkış noktalarını belirleyebilir misiniz ?

Eğer yapabiliyorsanız, Tebrikler ! Kullanabileceğiniz birkaç CFD ticaret stratejisinden birini anlamakta başarılı oldunuz.